AFACANLAR DÜNYASI | Çocuk Meslek Atölyeleri


HİZMETLERİMİZ

9 farklı meslek atölyesinde üniformalarını giyinip, işinin başına geçiyor. Doktor olduysa hasta tedavi ediyor, İtfaiyeciyse yangın söndürüyor, Arkeologsa kazı çalışmaları yapıyor, Aşçıysa pasta ve pizza yapıyor, İnşaat Mühendisiyse bina yapıyor, Polis olup suçluları yakalıyor, Kısacası çocuklar bu şehirde büyüklerin dünyasını deneme fırsatı buluyor. Küçük meslektaşlarıyla birlikte çalışırken eğleniyor, eğlenirken öğreniyorlar.

BANKA

Polis memuru olarak görev alırlar. Polis memurunun sorumluluklarını ve görevlerinin detayları hakkında bilgi sahibi olurlar.

HASTANE ATÖLYESİ

Doktor olarak görev alırlar. Termometre, şırınga, stetoskop gibi cihazlarla tanışır ve işlevlerini öğrenirler. Hasta oyuncak bebeklere ilk yardım müdahalesi yaparlar. Organları çıkabilen manken bebekler sayesinde 11 parça organımızı tanırlar.

İTFAİYE ATÖLYESİ

İtfaiyeci olarak görev alan çocuklar; yangının nedenleri, yangından korunmak için alınması gereken önlemler ve olası tehlike noktalarının tespit edilmesi gibi konularda eğitim alırlar. Çalan yangın ihbar alarmı ile çıkan yangını söndürmek için yangın söndürme musluklarını kullanarak başarıyla yangını söndürürler.

İNŞAAT ATÖLYESİ

İnşaat mühendisi olarak görev alırlar. İnşaat planını inceledikten sonra görev yerlerine giderler. Tuğla bloklarıyla duvar örerler. El arabası kullanmayı ve diğer ekipmanların ne işe yaradığını öğrenip dikkatle duvar örme işlemini gerçekleştirirler.

ARKEOLOJİ ATÖLYESİ

Arkeolog olarak görev alan çocuklar kazı alanına girerek, çıkardıkları materyalleri tanıyarak, Arkeologların çalışma şartlarını deneyimleyip öğrenirler.

AKIL OYUNLARI

Strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme - mantıksal bütünleme, görsel düşünme, üretkenlik, dikkat – konsantrasyon ve hafıza alanlarında gelişim sağlayan ve ileriyi görme, planlama, sabır, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştirmeye imkan sağlayan oyunlardır.

FIRIN ATÖLYESİ

Aşçı olarak aktiviteye katılan çocuklar, bu alanda birbirinden lezzetli pizza veya pasta yaparlar. Hazırlanmasından pişmesine kadar tüm süreci deneyimledikleri aktivitenin sonunda kendi yaptıkları atıştırmalıkları yeme fırsatı bulurlar.

SANAT SOKAĞI

Afacan çocuklarımız yüz boyama, kinetik kum faaliyetleri, resim çalışmaları ve karaoke gibi faaliyetlerde bulunurlar.

LABORATUVAR ATÖLYESİ

Kimyager olarak görev alan çocuklarımız, laboratuvar ekipmanlarını tanır ve kimyanın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olurlar. Periyodik tabloyu inceleyip bilgi sahibi olurlar. Laboratuvar önlüklerini giydikten sonra bir kimya deneyi yaparlar. Deneyde ortaya çıkan reaksiyonları neden-sonuç ilişkisi içinde yorumlarlar.

Afacanlar Dünyası her geçen gün gelişen ve büyümeye devam eden bir kuruluştur.

Adres: Uluönder Mh. Baksan Sanayi Sitesi 40.Blok No:7 Tepebaşı / Eskişehir


Mobil: 0532 643 20 44
E-mail: afacanlardunyasi26@gmail.com